Yandex Haberler Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
407
Beğeniler
4
Konum
istanbul
Yandex Haberler, diğer arama motorlarının News hizmetiyle mantaliteye ve yapıya sahiptir. Webmasterlar sitelerini daha üst sıralarda gösterebilmek için arama motorlarının haberler kısmına sitelerini eklemek için uğraşırlar.

Yandex Haberler’de bu kayıt olunmaya çalışılan hizmetlerden biridir. Arama motorunun haberler kısmına eklenmiş olan sitenin birçok avantajı bulunur. Yandex Haberler kısmına eklemenin ne tür avantajları olduğuna kısaca değinelim:Yandex Haberlere Kayıt Olmanın Avantajları

- Yandex News yani Yandex Haberler kısmına kayıt olmuş bir site arama motoru üzerinde daha çok tekil ziyaretçiye ulaşma olanağına sahip olur. Sadece Yandex’de değil diğer arama motorlarında da yine üst sıralarda gösterim elde etmeye dolaylı olarak destek sağlayabilir.

- News kayıtlı olan siteler arama motorlarınca daha değerli olduğu düşünülen sitelerdir.

- Bir siteye News kaydını alabilmek için SEO noktasında birçok çalışmayı doğru şekilde yapmış olmak gerekir. Sitenin ayarları incelendikten sonra News kaydı sağlandığı için, bu süreç sitenin kendiliğinden aslını değerli hale getirecek bir durumdur. News kaydı alabilmiş olan sitenin zaten değerli olduğu da düşünülebilir.

- Hem SEO uyumlu hem de News kaydı almış olan siteler, arama motorları gözünde daha çok değerli olduğu için, arama motorlarında üst sıralarda gösterim olması, tekil ziyaretçi sayısını daha da çok artıracaktır.

Nasıl Kayıt Olunur?

Yandex News kayıt sürecinin çok kolay olmadığını, sabırlı olunması gerektiğini baştan söyleyelim.

Sürecin başlaması için site linkiniz ile birlikte paylaşıp Yandex.Haber’e eklenmesini istediğinizi ve yardım istediğinizi belirten bir mail atmanız gerekiyor. Sonrasında zaten maile yapılan dönüşe göre size değerlendirme yapılacaktır. Genelde hızlı dönüşler yapıldığı bilinmektedir ancak bazen geç de dönebiliyorlar, bilginiz olsun.
 
Üst Alt