Wordpress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
407
Beğeniler
4
Konum
istanbul
Wordpress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümünü bu yazımızda bulabileceksiniz. WordPress web sitenize giriş yapmaya çalışırken ‘Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.’ hatası mı alıyorsunuz ? Hatanın nedenlerini ve aşağıda yer alan çözüm yöntemleri deneyerek kolay bir şekilde aşabilirsiniz.

WordPress’in güncelleme işlemi esnasında WordPress sitenizi bakım moduna alır ve “Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute. ” Türkçe karşılığı "Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin" uyarısı alırsınız. Bu uyarı, sitede bilinçli bir bakımın yapıldığını ve bu sebeple kısa bir süre aktif olmayacağı anlamını taşır.

WordPress Bakım Modu Hatası Nasıl Çözülür? WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

Karşılaştığınız "Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil birkaç dakika içinde tekrar kontrol edin" ‘Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.’ hatasının en basite indirgenmiş çözümü, FTP kullanılarak sitenin kök dizininde bulunan .maintenance dosyasının silinmesidir.

.maintenance dosyası kaldırıldıktan sonra siteniz bakım modundan çıkar ve artık ‘Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.’ hatası almazsınız.

 
Üst Alt