En iyi Hosting Firması – Türkiye

Güzel Hosting ( En İyi Hosting Firması 1. Sıra )
#Performans: Güzel Hosting firması geçen sene yaptığım testlerde kalitesi ile beni gerçek anlamda şaşırtan bir firma olmuştu.

Geçen seneye kadar bu denli kaliteli bir hizmet verdiklerini gerçekten bilmiyordum. Yaptığım çalışma sonucu yine en iyi hosting firmaları listesinde ilk sıraya yerleşmiş, ne denli kaliteli hizmet verdiklerini öğrenmiş ve tescil etmiştim.

Bu sene ki güncel test sonuçlarımda da yine en iyi hosting firması ünvanını hiç bir firmaya kaptırmadı ve verdiği muazzam sonuçlarla kalitesini ne kadar istikrarlı bir şekilde sürdürdüğünü kanıtlamış oldu.

Lokasyonları Denizli olmasına rağmen en iyi sonuçları veren ve en iyi hosting firması olmayı başaran firmanın test sonuçları ise şu şekilde;

• Minimum Cevap Verme Süresi: 1.18 saniye
  • Ortalama Cevap Verme Süresi: 1.46 saniye
  • Maximum Cevap Verme Süresi: 1.78 saniye
  • Testi Yapan Server Lokasyonu: Dublin
  • Güzel Host Server Lokasyonu: Denizli
GÜZEL HOSTİNG SİTESİNE GİT
En iyi hosting firmaları - Güzel Hosting Test Sonuçları

Güzel Hosting Sonuçları ( En İyi Hosting Firmaları )

#Fiyat: Güzel hosting firmasının en düşük web hosting paketi aylık 2.90 TL‘den başlıyor.
#Destek: Destek talebi cevaplanma ortalama süresiyle ile ilgili olarak resmi bir açıklamaları bulunmamakla birlikte ortalama 1 saat içerisinde cevaplanlandığı tarafıma belirtilmiştir.
#İade: Ayrıca, 3 gün koşulsuz iade süresi mevcuttur.
#Güzel Hosting Kullanan En İyi Bloglar: turkmustafa.com |

Veridyen ( En İyi Hosting Firması 2. Sıra )
#Performans: Veridyen 2016 yılında kurulmuş yeni bir firma. Abartısız tüm samimiyetimle söylüyorum ki, Türkiye’de dünya standartlarında hizmet veren ilk 2 firmadan bir tanesi.

Kendileri ile bir arkadaşım vasıtası ile tanıştım. İyi ki de tanışmışım… Arkadaşım sitesinde anlık 2500+ tekil hiti gördüğünde sitesinde yavaşlama adına en ufak bir ibare görmediğini benimle paylaşmış ben de kullandığı hosting firmasını sormuştum. Hatta bu da ekran görüntüsü kanıtı;

En İyi Hosting - En Hızlı Hosting - Anlık Ziyaretçi Ekran Görüntüsü

En İyi Hosting – En Hızlı Hosting -Veridyen – Anlık Ziyaretçi Ekran Görüntüsü
Veridyen yanıtını aldığımda arkadaşıma sunucu özelliklerini sordum ve bana sunucu değil, paylaşımlı hosting paketi kullandığını söyledi. Bu beni çok şaşırttı ve firmanın tüm dikkatimi çekmesi de tam da bu noktada başladı.

Ardıdan ortak olduğum bir projede kendileri ile çalışma kararı aldım ve hizmetlerini kendim de tecrübe ettim. Ve yine tüm samimiyetimle söylüyorum ki, bir gün host değiştirme kararı alırsam başka hiç bir yere gitmeden kapılarını çalacağım tek ve benim için en iyi hosting firması olacaktır.

• Minimum Cevap Verme Süresi: 1.47 saniye
  • Ortalama Cevap Verme Süresi: 1.53 saniye
  • Maximum Cevap Verme Süresi: 1.61 saniye
  • Veridyen Server Lokasyonu: Denizli
VERİDYEN SİTESİNE GİT
Türkiye'nin En İyi hosting firması - Veridyen

Veridyen Sonuçları ( En İyi Hosting Firması )

#Fiyat: Firmanın en düşük hosting paket fiyatı 3.99 TL. Ödemeyi aylık ya da yıllık olarak yapıyorsunuz.
#Destek: Destek talebi cevaplanma ortalama süresiyle ile ilgili olarak resmi bir açıklamaları bulunmamakla birlikte ortalama 30 dakika içerisinde cevaplanlandığı tarafıma iletilmiştir.
#İade: Ayrıca, 7 gün koşulsuz iade süresi mevcuttur.
#Veridyen Kullanan En İyi Bloglar: Birhayalinpesinde.com | Turkceodevim.com | Gezipgordum.com | Oguzveliyavas.com

Turhost ( En İyi Hosting Firması 3. Sıra )
#Performans: Turhost yine beni şarşırtmadı ve en iyi hosting firması listeminde ilk sıralara yerleşmeyi yine başardı.

Verdikleri hizmetin ne denli kaliteli olduğunu kendi sitemide Turhost barındığım için zaten biliyor ve tecrübe ediyorum.

Tabii bunu bilen sadece ben değilimişim.. en iyi gezi blogları, en iyi kişisel bloglar listelerimde paylaştığım Türkiye’nin en önde gelen bloglarının yüzde %50’sinden fazlasının Turhost tercih etmesi, aslında hiç bir teknik ölçüme gerek kalmadan ne denli kaliteli bir hizmet verdiklerinin ispatı diye düşünüyorum.

Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, eğer host seçiminde kararsız kaldıysanız gözünüz kapalı Türkiye’nin en iyi hosting firmaları arasında yer alan Turhost‘u tercih edebilirsiniz.

Dip not olarak ayırca belirtmeliyim ki Turhost bir de WordPress Türkiye resmi sayfasında yer alan wordpress için önerilen hosting firmaları arasında 1. sırada gelir.

• Minimum Cevap Verme Süresi: 1.33 saniye
  • Ortalama Cevap Verme Süresi: 1.60 saniye
  • Maximum Cevap Verme Süresi: 2.54 saniye
  • Turhost Server Lokasyonu: İstanbul
TURHOST SİTESİNE GİT
En İyi Hosting Firması Turhost Sonuçları

Turhost Sonuçları ( En İyi Hosting Firması )

#Fiyat: Firmanın en düşük hosting paket fiyatı 13.50$. Ödemeyi yıllık olarak yapıyorsunuz.
#Destek: Destek talebi cevaplanma ortalama süresiyle ile ilgili olarak resmi bir açıklamaları bulunmamakla birlikte ortalama 1 saat içerisinde cevaplanlandığı tarafıma iletilmiştir.
#İade: Ayrıca, 15 gün koşulsuz iade süresi mevcuttur.
#Turhost Kullanan En İyi Bloglar: aorhan.com | egonomik.com | kelimelerbenim.com | usluer.net |gokhanmms.com | webeyn.com | yemre.com | webmasto.com | wpmavi.com | yoldaolmak.com | gezgintech.com

Natro ( En İyi Hosting Firması 4. Sıra )
#Performans: Normalde Natro firmasının cevap verme süresi bir kaç nokta dışında ortalam 1.20 saniye civarlarında seyretti.

Doğru sonuç almak adına Natro firmasının testlerini 10 kere tekrarladım, fakat her seferinde maximum cevap verme süresi bir noktada hep 6 saniyeyi aştı ( kendileri bununla ilgili bir açıklamada bulunursa buraya eklerim. ) Geçen sene en iyi hosting firmasını belirlemek için yaptığım testlerde de yine aynı durum ortaya çıkmıştı.

Bu aşım süresi ortalama cevap süresi tabi ki de yukarıya, yani 1.64 saniye çekti. Aşağıdaki sonuçlardan da bunu anlayabilirsiniz.

• Minimum Cevap Verme Süresi: 1.00 saniye
  • Ortalama Cevap Verme Süresi: 1.64 saniye
  • Maximum Cevap Verme Süresi: 6.28 saniye
  • Natro Server Lokasyonu: İstanbul
NATRO SİTESİNE GİT
En iyi hosting firması natro sonuçları

Natro Sonuçları ( En İyi Hosting Firması )

#Fiyat: Firmanın en düşük hosting paket fiyatı 22$. Ödemeyi yıllık olarak yapıyorsunuz. Paylaşımlı hosting paketlerinde CPU Kullanımı yani Sistem kaynaklarının %25’ini ya da daha fazlasını 90 saniyeden uzun süre kullanılamaz olarak belirtilmiş.
#Destek: Oldukça gelişmiş bir destek hizmetleri var. Gönderilen ticketlara yanıt süreleri ve 7/24 canlı destek hattı mevcuttur. En iyi destek hizmeti veren hosting firması olduğu kesinlikle söylenebilir.
#İade: Ayrıca 15 gün koşulsuz iade süreleri mevcut.

Üst Alt